Işıklık (Skylight)

Işıklık (Skylight) sistemi, özellikle karanlık olan konut ve alanların daha aydınlık olması için tercih edilen en popüler sistemlerden biridir. Genellikle yüksek tavanlı olan konut ve yapılar için tercih edilmektedir.

İş merkezleri ve plazalarda görmeye alışık olduğumuz ışıklık çatı sistemleri, aydınlanma sorununa profesyonel bir çözüm sunmaktadır. Binalardaki aydınlatma sorununa doğal bir çözüm üretmek için ideal bir uygulamadır.

Işıklık sistemi hem ekonomik hem de yüksek verim elde edebileceğiniz çözümlerden biridir. Özellikle istenilen aydınlık derecesini sunması yanı sıra, estetik bir görünüm de kazandırdığı için iç mimaride sıklıkla kullanılmaktadır.

Skylight Cephe Nedir?

Skylight cephe nedir ve ışıklı cephe sistemleri çeşitlerini siz değerli müşterilerimiz için açıkladık. Pek çok farklı tasarım yapmaya elverişli bir sistem olan ışıklık (skylight) cephe sistemleri sayesinde, doğal ışıktan en verimli ve etkin şekilde yararlanılabilmektedir.

Alışveriş merkezleri, plazalar, ticari yapılar ve yüksek çatılı konutlar ışıklık sisteminden yararlanabilmektedir. Işıklık (skylight) çeşitleri ise, şu şekilde açıklanabilmektedir:

Düz Skylight

Düz skylight sistemi günümüzde en çok tercih edilen ve en yaygın olan uygulamalardan biridir. Özellikle düz bir cam sisteminden oluşması ile dikkat çeken düz ışıklık sistemi, çatı ve duvara da kolaylıkla entegre edilebilmektedir. İç mekânlara ışığın doğal bir şekilde girmesi için uygulanmaktadır.

Eğimli Skylight

Eğimli skylight sistemi ise, biraz daha çatı ve duvar alanlarına eğimli şekilde monte edilmektedir. İç mekanlara estetik bir görünüm kazandırması açısından eğimli ışıklık sistemi de oldukça popülerdir.

Köşe Skylight

Köşe skylight sistemi de duvarların birleşim yerleri olan köşe bölümlere yapılan sistemler olarak açıklanabilmektedir. Özellikle daha dekoratif ve görsel bir uygulama yapmak için, köşe skylight tercih edilmektedir.

Yukarıda açıkladığımız ışıklık (skylight) çeşitlerinin yanı sıra çoklu panel, tavan ve açılabilir skylight çeşitleri de bulunmaktadır.

Işıklık Fiyatları

Işıklık fiyatları ve skylight sistemleri hakkında fiyat teklifi almak için hemen firmamızı arayabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza ve yapınıza en uygun ışıklık sistemi çeşidini seçmenize yardımcı olurken, bütçe dostu fiyat tekliflerimizden de yararlanabilirsiniz.

Elze Dizayn ailemizin sunmuş olduğu ışıklık (skylight) sistemleri hizmetimiz tamamen profesyonel olarak gerçekleşmektedir.

 

Işıklık-(Skylight)

Işıklık-(Skylight)

+90 532 453 71 93

Bir önceki yazımız olan Fotoselli Kapı- Kepenk başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Post a comment

Your email address will not be published.

Related Posts